SANAYİ CD. KAZIMDİRİK MAH. NO:33 A BLOK KAT:6, DR:606 BORNOVA-İZMİR+90 (232) 486 54 11info@likayapi.com.tr
Lika Yapı

Lika Plan

upload/6/wbhe_likaplan_r1_c2-650x250.jpg

(MEKANİK SABİTLEMELİ-YERİNDE SERİM SİSTEM)

LİKA YAPI, sizlere en doğru teknik destek ve ticari bilgilendirmeyi en hızlı şekilde yapacak yüksek motivasyonlu ve uluslararası bir ekibe sahiptir.
Çatı ekibimiz, tavsiye ve pratik bilgilendirmeler ile projenizi tamamlama yolunda sizlere destek vermeye hazırdır.
Aşağıdaki konularda sizlere destek vermekten memnuniyet duyarız :

  • Fiziksel analizler
  • Rüzgar yükü analizleri
  • Fotovoltaik ve solar enerji projeleri
  • Teknik ve ticari eğitim kursları
  • Özel proje destekleri
  • Şantiye ziyaretleri ve denetimleri
  • Şartname hazırlanması
    vb

TRAPEZLER;

Vidalı sistem trapez formlarının tümü; coil coating sistem ile boyanmış galvanizli saclardan roll-form teknolojisi kullanılarak üretilmiş olmalıdır.
Endüstriyel tesis yatırımlarında çatı ve cephe kaplama sistemleri için tasarlanmış,aşık aralıkları geniş geçilebilen uygun formda trapez seçilmeli.

Çatı trapezlerinin birbirlerine ek noktasındaki bindirme – kulak mesafesi ile erkek – dişi kanal dizaynı; trapezlerin kullanım avantajını arttırmaktadır. Cephe trapezlerinin birbirlerine ek noktasındaki mükemmel birleşim ise, bu tip kaplama sistemlerinde sonradan oluşabilecek sızıntı, hava girişi gibi problemlerinin tamamen önüne geçilmesini sağlamıştır.Yüksek hadveli seçilen trapezlerin daha fazla yük taşıyacağı ve daha mukavim olacağını da dikkate almamız gerekmektedir.
27/200 Form 38/980 Form
55/840 Form

BUHAR KESİCİ ÖRTÜLER;

Buhar kesici örtüler yoğun buhar üretimi olan yerlerde yapı içinde oluşabilecek buharın çatı sistemindeki soğuk dış katmana ulaşarak yoğuşmasını engelleyerek ısı izolasyon malzemesinin kuru kalmasını ve ısıl geçirgenlik değerini korumasını sağlar.
Aksi takdirde dış ortamda yağmur veya kar gibi yağış olmamasına rağmen yapı içinde yoğuşmalardan dolayı damlamalar görülür.

Son yıllarda gelişen teknolojiyle beraber buhar kesici örtüler buhar geçişini engellemenin yanında ısı yalıtımı sağlanması,enerji tasarrufu vb. görevleri de yapar hale gelmişlerdir.
120gr/m² lık bir reflektive Su Buharını Keser (Sd > 200 metre), Işınımın Tamamını Yansıtır
Çatı veya cephe detayında ısı izolasyon malzemesinden önce kullanımı konveksiyon (taşınım – hava kaçağı) yoluyla binanın bünyesinden kaybedilen ısı kaybını önlemektedir.
Özellikle yapı içi/dışı sıcaklık farklarının ve yapı içindeki su buharı (nem) üretiminin yüksek olduğu endüstriyel ve yaşamsal yapılarda,su buharının (nem) tamamını keser ve reflekte özelliği ile %30’a varan enerji tasarrufu sağlar.
Yansıtıcı alüminyum kaplı yüzeyi ile sağladığı ilave ısıl direnç, binanın enerji verimini arttırır.ve nemden, hava sirkülasyonundan koruyarak ısı kaybını önlediği gibi, reflektif özelliği ile ısı direnç katsayısına 0,67m²K/W’lik ek destek sağlar.

TAŞ YÜNÜ;

Basma mukavemeti yüksek (min. 48Kpa ve üzeri olmalı ) üretilen taşyünü levhalar, üzerinde yürünen ve yürünmeyen düşük eğimdeki teras çatılar için üretilmiş olmalıdır..
Gezilen ve gezilmeyen teras çatılarda yüzey düzeltmeleri yapıldıktan (trapez,beton,osb,kontraplak,v.s.) sonra, buhar kesici malzemenin ek yerleri 10 cm bindirilerek yapıştırılacaktır. Daha sonra taşyünü teras levhası yüzeye döşenerek üstüne polietilen örtü serilecektir

“UV dayanımlı, donatılı PVC-P termoplastik ,TPO termopolyolifin çatı Membranı”

Yerinde sermeli uygulamalar mekanik sabitleme yapılarak gerek yeni inşaat ve gerek yenileme projeleri için endüstriyel düz çatılarda su yalıtımı amacı ile neredeyse 40 yıldır dünya genelinde kullanılır,
Atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına dayanıklı, polyester donatılı, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen, yumuşak PVC su yalıtım membranıdır. PVC su yalıtım membranları, özellikle zorlu hava şartlarına ve güneş ışınlarına maruz kalan tüm çatılarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

AVANTAJLARI

*Maliyet tasarrufu;
Kurulum maliyeti iki kat bitümlü membran yerine tek katman sistem.
Kullanım kolaylığı; yılın neredeyse her ayında uygulanabilir.
Yapısal tasarruf: geleneksel çok katmanlı çözümlü çatılara göre ağırlığı daha az,.
Bakım tasarrufu: bakım genellikle görsel muayene ile sınırlıdır.

*Yangın
Yangın-direnç kadar A1 sınıfı.
FAB* (BBA onayı 10/4808)
ENV 1187/4 uyarınca t4* BROOF yangın-direnç öncesi standart.
ENV 1187/1 göre t1* BROOF yangın-direnç öncesi standart.
Çıplak alev olmadan yükleme.
Kendi kendini söndürme
*Estetik görünüm:
Çatıda pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz.Homojen kaynaklı dikişleri sayesinde mükemmel bir kaynak alanına sahip olursunuz.
Geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
Geometrik tüm çatı için.esnek bir uygulama yapılma avantajı yaratır.

*Dayanıklılık:
35 yılı aşkın yaşam süresi, BBA (Anlaşma, BBA onay Kurulu İngiliz 10/4808) tarafından onaylı.
*Fiziksel özellikleri:

Çok iyi statik ve dinamik delinme direnci.
Yüksek buhar geçirgenliği ve esneklik.